Kurumsal

Genel Müdür ve Yönetici Fotoğraf Çekimlerinde Nelere Dikkat Edilmeli? 2023

Genel Müdür ve Yönetici Fotoğraf Çekimleri
Kurumsal fotoğraf çekimleri, firmaların kimliğini müşterilerine ve iş ortaklarına daha iyi yansıtmak için önemli ve etkili bir araçtır. Bu bağlamda şirketler, kurumsal fotoğraf çekimlerini adeta bir mağazanın vitrini gibi düşünebilir. Özellikle genel müdür ve yönetici çekimlerinin, kurumsal fotoğraf çekimlerinde önemli bir rolü vardır. Günün sonunda, firmayı temsil eden yöneticilerin imajı, şirket imajı ile doğrudan etkileşim içindedir.

Genel Müdür ve Yönetici Fotoğraf Çekimleri


Genel müdür ve yönetici fotoğraf çekimleri’nde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar neler?
Doğallık: Bu konuda en büyük görev fotoğrafçıya düşüyor ancak çekimi yapılan yönetici de mümkün olduğunca en doğal halinin kameraya yansıması gerektiğini unutmamalıdır. Fakat yine de fotoğrafçının yönetici ile kurduğu iletişim oldukça önemlidir çünkü fotoğrafçı, yönetici ile ne kadar yakından iletişim kurarsa onu ve karakteristik özelliklerini anlaması ve yansıtması bir o kadar kolay olacaktır. Yani çekimi yapılan yöneticinin “doğal”ı objektife yansıyacaktır.

İletişim: Yukarıda da bahsettiğim gibi iyi bir çekim için fotoğrafçının yönetici ile kurduğu iletişim oldukça önemlidir. Çünkü doğallık ile iletişim iç içedir. Fotoğrafçı, yöneticiyi ne kadar net anlar ve ne kadar yakından iletişim kurarsa çekimi yapılan yönetici bir o kadar rahat olacaktır. Yakın iletişim kurmak fotoğrafçı için de oldukça kolaylaştırıcı olacaktır çünkü yöneticinin dinamiklerine hâkim olan bir fotoğrafçı hangi anlarda nasıl kareler yakalaması gerektiğini anlayacaktır. Ya da yöneticinin gerildiğini veya kendini kastığını hissettiği anlarda uygun yönlendirmeleriyle onun rahatlamasını sağlayacaktır. Bu noktada kurulan iletişimde samimiyet unsuru da karışımıza çıkıyor.
Samimiyet: Yönetici ile fotoğrafçı arasındaki iletişim ne kadar samimiyse tarafların birbirini tanıması ve anlaması da bir o kadar kolay olacağı için ortaya her iki tarafın da içine sinen bir çekim çıkması mümkün olacaktır. Mesafeli bir iletişim her iki taraf için de kendini ifade etme konusunda durumu zorlaştıracağı için anlaşılmayı da zorlaştırabilir. Örneğin; çekilen pozları neden veya ne için beğenmediğini samimiyetle dile getirebilen bir yönetici, fotoğrafçı tarafından çok daha net şekilde anlaşılabilir. Bu sayede yapılacak çekimler her iki tarafın da içine sinmiş olacaktır.
Özetle; doğallık, iletişim ve samimiyet, genel müdür ve yönetici çekimlerinde birbirini güçlü şekilde besleyen, iç içe kavramlardır.

Başta Kurumsal Çekimler Olmak Üzere Tüm Çekimlerde Samimiyet ve Doğallık En Önemli Hedefim!
Gezmeyi, eğlenmeyi ve çalışmayı çok seven biri olarak en yoğun tutku duyduğum şey doğal ve samimi çekimler yapmak.

Bu iki önemli unsur sağlandığında ortaya kaliteli bir çekim çıkmamasının imkânsız olduğuna inanıyorum. Bu nedenle yer aldığım tüm çekimlerde fotoğrafçı kimliğimden ziyade; yakın ve samimi bir iletişim kurarak, adeta bir ‘arkadaş’ olarak yer almanın çok değerli olduğunu düşünüyorum. Benimsediğim bu ilkeler doğrultusunda Türkiye’nin en önemli markalarıyla ve en değerli yöneticilerle çalışma fırsatı yakaladığım için oldukça şanslı hissediyorum.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğim genel müdür ve yönetici çekimlerinden bazılarına göz atmak için tıklayın!

Kurumunuzu en iyi şekilde yansıtacak çekimler ve benimle iletişime geçmek için tıklayın!

If you’re wondering who I am, I’m on Instagram

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Related stories

Amazon Web Service Ceo Burak Aydın 2023 Executive Portrait Photography